Fleur Anabell Wandellmere

"Bellinka"

Matka: Artemis Wandellmere

Otec: Chebale Perla Afriky

Narozena: 19.1.2012

Zemřela: 28.2.2023

Chovná fena - bonitace ČKRR 26.4.2015

Barva: pšenice

Výška: 66 cm

Váha: 40 kg

Plnochrupá, nůžkovitý skus

DKK A/A, DLK 0/0

OCD neg.

Fleur Anabell Wandellmere, které říkáme Bello nebo Bellinko, jsme si dovedli do našeho nového společného domova na jaře roku 2012. Její prvotní ostýchavost v novém prostředí, kdy první den nechtěla ani vylézt ze svého pelíšku ještě vonícího maminkou Artemis, se brzy vytratila a od té doby nám dělá tu nejmilejší společnost, zvídavá a hravá.

Bellinka oplývá tak typickými vlastnostmi pro ridgebacky, jako je bezmezná láska a oddanost k její rodině, ve které je právoplatným členem, mírná nedůvěra k cizím lidem ("Nebudu se přece kamarádit hned s kdekým"), odmítání venčení v dešti ("Já to klidně vydržím, až přestane pršet") a v neposlední řadě věčná touha dostat se na gauč nebo postel ("Prosím, prosím já už nebudu zlobit, je mě pusťte k vám do postele").

Bellinka je dle posudků typická fenka na horní hranici výšky se správným formátem těla. Má souměrné korunky, správný ridge ve správné šířce i délce. 

Její hlava se nejednou umístila na stupních vítězů na klubové výstavě v soutěži o "Nejkrásnější hlavu". 

Bella má správně klenutý hrudník, dobrý hřbet a odpovídající pohyb . Mírným nedostatkem se může jevit strmější úhlení obou párů končetin.